İş görüşmesi veya ticaret amaçlı gelen yabancılar

İş görüşmesi veya ticaret amaçlı gelen yabancılar

İş görüşmesi veya ticaret amaçlı gelen yabancılarGenel Bilgi: Türkiye'deki bir şirket ile iş görüşmesi yapmak veya kendi işini kurmak maksadıyla gelen yabancılara talep etmeleri ve şartları sağlamaları koşuluyla bir yıla kadar ikamet tezkeresi alabilirler. Bunun için, vize veya vize muafiyet süresi dolmadan Göç ve İltica Bürolarına başvurarak randevu almaları ve randevu zamanına kadar belirtilen evrakların hazırlanması gerekmektedir.

İş görüşmesi veya iş kurmak maksadıyla ikamet tezkeresi almak isteyen yabancıların, 'İş görüşmesi vizesi’ ile giriş yapmaları gerekmektedir. Ayrıca randevularını yasal süreler içerisinde almaları gerekir. Ülkelerin vize sürelerini ve ödeyeceğiniz harç tutarlarını öğrenmek için, aşağıdaki İkamet Hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

İkamet Hesaplama
Randevu sırasında hazır bulunması gereken belgeler
4 adet fotoğraf (Biometrik ölçülerde) 4 adet fotoğraf (Biometrik ölçülerde)
Pasaport aslı  ve fotokopisi (son giriş sayfası, geçerlilik süresi ile kişi bilgilerinin yer aldığı sayfa) Pasaport aslı ve fotokopisi (son giriş sayfası, geçerlilik süresi ile kişi bilgilerinin yer aldığı sayfa)
İkamet Randevu Formu İkamet Randevu Formu
Dış Temsilciliklerimizden (Konsolosluktan) Alınmış İş Görüşmesi veya Ticaret Amaçlı Vize Dış Temsilciliklerimizden (Konsolosluktan) Alınmış İş Görüşmesi veya Ticaret Amaçlı Vize
Şirketin faaliyet belgesinin noter tasdikli aslı Şirketin faaliyet belgesinin noter tasdikli aslı
Şirketin vergi levhasının noter tasdikli aslı Şirketin vergi levhasının noter tasdikli aslı
Şirketin ticaret sicil gazetesinin noter tasdikli aslı Şirketin ticaret sicil gazetesinin noter tasdikli aslı
Şirketin imza sirkülerinin noter tasdikli aslı Şirketin imza sirkülerinin noter tasdikli aslı
Gelir durumunu gösteren belgeler Gelir durumunu gösteren belgeler